کارگاه تزیینات چوبی 1

یکی از مهمترین عناصر دکوراسیون داخلی در سبک  های مختلف آرت نوو،رستیک و.....،چوب است. شاید مهمترین تاثیر این عنصر ،آوردن طبیعت به داخل فضا باشد. در رشته معماری داخلی نیز این عنصر اهمیت ویژه ای دارد تا جایی که یکی از کتابهای تخصصی این رشته ، به آموزش «تزیینات چوبی» اختصاص یافته است. در این راستا ،سرگروههای آموزشی  معماری  برآن شدند تا کارگاه عملی این درس را در سطح استان برگزار نمایند.

هرچند در مسیر برپایی این کارگاه ،موانع بسیاری وجود داشت اما سرانجام با همکاری کارشناس فنی رشته معماری در وزارتخانه ،جناب آقای مهندس نظری،که تدریس این کارگاه را بصورت حضوری تقبل فرمودند و مساعدت  ومعاضدت اداره تکنولوژی استان ،جناب آقای مهرافشان ومعاونت فنی سازمان ،جناب  آقای مهندس حمیدی  این امر محقق ومیسر گردید.

ضمن تشکر فراوان از این بزرگواران ،از مدیر محترم هنرستان شهید چمران ،جناب اقای مهندس بهرامی و همکارمحترممان جناب آقای مهندس رییس میرزایی که  به نحو احسن ،میزبانی این کارگاه را بعهده گرفتند کمال تشکر  وقدردانی را داریم.

این کارگاه در روزهای 22و23 آبانماه 1398 ، با برنامه بازدید از سه هنرستان استان آغاز وبا آموزش ساخت پاراوان ،چهارپایه چوبی و پاف به پایان رسید.

 

  

بازدید از هنرستان 17 شهریور استان البرز

یکی از هنرستانهای  پیشکسوت در آموزش فنی دختران ،هنرستان 17 شهریور استان البرز است که سابقه تاسیس آن به دهه چهل باز میگردد. این هنرستان در ناحیه 1 منطقه عظیمیه کرج واقع شده است. برگزاری همایش معماری داخلی در این استان بهانه ای شد برای بازدید وآشنایی  با این مرکز .

 

 

 

در سال 1378 ساختمانی به این هنرستان افزوده شده است که شامل 3آتلیه و 2 کلاس و فضای سرپرستی وانبار است وبا توجه به تعداد 140 هنرجو معماری ومعماری داخلی که این هنرستان جذب کرده است به گروه معماری اختصاص دارد.

 

 

 

 

همچنین فضایی در خارج از این ساختمان به درس « تزیینات سنگی» اختصاص داده شده است.

 

 

 

این هنرستان در سالی که گذشت 52 هنرجوی معماری داخلی و85 هنرجوی نقشه کشی معماری را پذیرش نموده که با حضور 9 هنرآموز معماری به آموزش آنها پرداخته است.

از کلیه همکاران محترم این هنرستان ومدیریت محترم; سرکار خانم بدیعی فر ، کمال تشکر را داریم وبرای ایشان آرزوی موفقیت میکنیم.

فراخوان ارسال تصاویر پروژه های انجام شده

همکاران محترم

پیرو فراخوان قبلی  نسبت  به ارسال تصاویر نمونه پروژه های انجام شده  ، بخشنامه ای با شماره  2500/117495/470به هنرستانها ارسال شده  است . همکاران محترم میتوانند  تصاویر  پروژه های انجام شده را  تا تاریخ 1397/11/16از طریق  لینک زیر ارسال فرمایند.

فراخوان ارسال نمونه سوال پودمانی

 

همکاران محترم ،با توجه به اهمیت نحوه ارزشیابی دروس جدیدالتالیف  به سبک پودمانی ، دبیرخانه معماری (استان البرز)  اقدام به جمع آوری  بهترین نمونه سوالات پودمانی  نموده است.  نظر به این مهم گروه معماری وساختمان استان قم فراخوانی تحت عنوان ارسال نمونه سوالات پودمانی به هنرستان های فنی و حرفه ای  وکاردانش استان ارسال نموده است که تا تاریخ 97/11/2  مهلت ارسال دارد.

ازهمکاران عزیز دعوت میشود نمونه سوالات پودمانی خودرا در قالب  فایل ورد  بهمراه مشخصات کامل درس و پودمان مربوطه به لینک زیر ارسال فرمایند .

متشکرم

برگزاری کارگاه کاشی

به اطلاع همکاران محترم میرساند دومین کارگاه عملی گروه « معماری وساختمان » با موضوع « کاشی»  در تاریخ  سه شنبه 18/10/97  از ساعت 9 الی 12 در محل هنرستان چمران  به نشانی «  انتهای نیروگاه – بعد ازپمپ  گاز – حکمت جنوبی –انتهای کوچه 12 » برگزار میگردد.