تمدید شرکت در مسابقه

با توجه به درخواست تعدادی از همکاران مبنی بر تمدید زمان مسابقه وبلاگ نویسی، با هماهنگی به عمل آمده با کارگروه داوران و دبیرخانه کشوری، اعلام و تحویل مسابقه تا 30 بهمن تمدید شد.

چهاردهمین دوره مسابقات علمی عملی و هجدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی هنرستان های فنی و حرفه ای

بخشنامه چهاردهمین دوره مسابقات علمی عملی و هجدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی هنرستان های فنی و حرفه ای ابلاغ گردید.

در راستای ارتقای کیفیت آموزش های فنی و حرفه ای و عملیاتی نمودن سیاست های معاونت آموزش متوسطه ، شیوه نامه چهاردهمین دوره مسابقات علمی عملی و هجدهمین دوره جشنواره هنرهای تجسمی برای سال تحصیلی 96-1395 پس از تأیید کمیته مستند سازی وزارت متبوع طی بخشنامه شماره 410/160488 مورخ 95/9/14 به منظور برنامه ریزی و اجرا ابلاغ گردید. مسابقات و جشنواره های شاخه فنی و حرفه ای در سه مرحله هنرستانی، استانی و کشوری برگزار می گردد.

فایل بخشنامه و شیوه نامه ابلاغی مذکور از طریق لینک های زیر قابل دسترسی می باشد.

بخشنامه

شیوه نامه

کنگره تاریخ معماری و شهرسازی قم

با احترام به استحضار میرساند به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، چهارمین کنگره استانی تاریخ معماری و شهرسازی ایران در استان قم با محوریت دریافت مقاله تا اول دی‌ماه سال جاری در ۳۰ دی ماه در شهر قم برگزار می‌شود.

محورهای چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی قم شاملِ حوزه‌های فرهنگی-طبیعی، شهرها و روستاهای تاریخی، منظر فرهنگی و منظر شهری تاریخی، سازه در تاریخ معماری و شهرسازی، باستان‌شناسی، میراث معماری و شهرسازی مدرن، میراث آب و کشاورزی، میراث‌فرهنگی ناملموس و راه‌های فرهنگی و عناصر وابسته است.

چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان قم ۳۰ دی ماه در شهر قم و در خانه تاریخی زند به نشانی، قم، خیابان انقلاب اسلامی، کوچه ۱۷ برگزار می‌شود. علاقمندان می‌توانند مقاله‌های خود را با محورهای تعیین شده تا تاریخ اول دی‌ماه به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.
پیش‌تر، محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفته بود که سال جاری (۹۵) کنگره تاریخ معماری و شهرسازی پس از یک دهه تاخیر، ابتدا در سراسر استان‌ها و پس از آن به صورت کشوری برگزار خواهد شد. به گفته این مقام مسئول، خروجی این کنگره‌ها تهیه کتاب آثار تاریخی، طبیعی و فرهنگی در راستای شناخت بهتر استان‌ها در سطح ملی و بین‌المللی است. /

شناسایی و معرفی آثار هنرآموزان مولف

در جهت شناسایی آثار هنرآموزان مولف، تولید کننده نرم افزار، منابع آموزشی و کمک آموزشی، مقالات تایید شده و معرفی آنها به دبیرخانه کشوری و تقدیر هنرآموزان برتر و معرفی آنها از طریق سایت و همچنین تهیه بانک اطلاعاتی، از هنرآموزان مولف دعوت می شود آثار خود را تا 14 دی ماه به گروههای آموزشی استان، گروه آموزشی رشته معماری ارسال نمایند.

ضمنا یادآوری می شود که آثار، با مشخصات و معرفی کامل در قالب جدول فایل پیوست و CD ارائه شود.

جدول مشخصات هنرآموزان مولف