روز معمار

روز سوم اردیبهشت روز مردی است که یکی از نوابغ بزرگ ایران زمین بود . مردی که در پرونده خود طراحی حرم مطهر امام رضا (ع) را داراست .و او کسی نیست جز شیخ بهایی . بها الدین محمد بن حسین عاملی معروف به شیخ بهایی دانشمند - شاعر - هنرمند و در کل نابغه قرن 10 و 11 هجری شمسی است .

 شیخ بهایی در فلسفه -منطق -هیئت -ریاضیات تبحر خاص داشت . 95 کتاب و رساله در زمینه سیاست -حدیث - ریاضی -اخلاق -نجوم -عرفان -فقه -مهندسی و هنر از او برجای مانده .و یونسکو سال 2009 را به پاس خدمات ارزشمند او به نام "سال نجوم و شیخ بهایی "نام نهاده .

از آثار معماری او می توان به موارد زیر اشاره کرد : 1-معماری مسجد امام اصفهان 2- مهندسی حصار نجف 3-شاخص برای تعیین اوقات شبانه روز از روی سایه آفتاب یا به اصطلاح فنی ساعت آفتاب یا صفحه آفتابی و یا ساعت ظلی در غرب مسجد امام اصفهان 4-تقسیم عادلانه آب زاینده رود به محلات اصفهان 5-طرح یکی از بزرگترین کاریزهای ایران :قنات زرین کمر در نجف آباد 6-ساختن گلخن گرمابه ای در اصفهان "حمام شیخ بهایی ” که به روایتی سالها با یک شمع آب حمام گرم می شد . 7-طراحی منارجنبان 8-تعیین سمت قبله مسجد امام به مقیاس 40 درجه انحراف غربی از نقطه جنوب و خاتمه دادن به اختلاف نظرها در مورد قبله .Image result for ‫روز معمار‬‎

اطلاعیه برگزاری کارگاههای دانش افزایی

- کارگاه آزاد طراحی پایه از دروس دهم

(یکشنبه 10 بهمن ماه، ساعت 16، آدرس: خیابان کلهری، کوچه 45، روبروی بوستان اطلسی، هنرستان صباری)

- کارگاه تحلیل و نقد و بررسی دروس تخصصی پایه دهم همراه با نیاز سنجی دوره های ضمن خدمت

(یکشنبه 17 بهمن ماه، ساعت 16، آدرس: خیابان کلهری، کوچه 45، روبروی بوستان اطلسی، هنرستان صباری)

- کارگاه تخصصی انجام برنامه آموزشی همراه با تولید در هنرستان

(یکشنبه 24 بهمن ماه، ساعت 12/30، آدرس: خیابان ساحلی، بعد از فرمانداری، کوچه شماره 33، پلاک4، گروههای آموزشی استان قم)

 

هنرآموزانی که امسال درس طراحی پایه دهم را دارند در کارگاه 10 بهمن حتما شرکت داشته باشند و نمونه فعالیت های برتر انجام شده در کلاس توسط هنرجویان را جهت تبادل تجربیات به همراه بیاورند.

 

با توجه به تغییرات اساسی در ساختار نظام آموزشی و همچنین تصمیمات گرفته شده مبنی بر تغییر رشته معماری حضور همه هنرآموزان رشته های معماری و ساختمان جهت ارائه مطالب توجیهی در کارگاه 17 بهمن ماه لازم می باشد.

 

برای حضور در در کارگاه از طرف گروههای آموزشی گواهی دانش افزایی صادر می شود.

استفاده هنرجویان از كتاب «همراه هنرجو» در ارزشیابی‌های مستمر و پایانی

 

كتاب «همراه هنرجو» از جمله اجزای بسته آموزشی است كه با هدف کاهش اضطراب در ارزشیابی و حافظه محوری، کاهش وابستگی به کتاب درسی در کارهای عملی، تسهیل سنجش و ارزشیابی اهداف اصلی، ایجاد فرصت برای پیوند نظر و عمل، بهبود زمان یاددهی-یادگیری، کاهش حجم کتاب­های درسی، استانداردسازی و ایجاد زبان مشترک و کمک به تحقق به يادگيري مادام­العمر فنی و حرفه­ای و ... کار تدوین شده است و در جهت تقویت اعتماد به نفس و ایجاد انگیزه از هنرجو می­خواهد به جای حفظ کردن مطالب از آن­ها برای انجام فعالیت کارگاهی و حل مسائل استفاده نمايد.

     از اينرو به اطلاع می­‌رساند استفاده هنرجویان از كتاب «همراه هنرجو» در ارزشیابی­‌های مستمر و پایانی درس‌هاي خوشه «شایستگی فنی» شاخه فنی و حرفه‌ای، بلامانع است.

دانلود کتاب همراه هنرجو

تمدید شرکت در مسابقه

با توجه به درخواست تعدادی از همکاران مبنی بر تمدید زمان مسابقه وبلاگ نویسی، با هماهنگی به عمل آمده با کارگروه داوران و دبیرخانه کشوری، اعلام و تحویل مسابقه تا 30 بهمن تمدید شد.