طراحی لباس را به صورت حرفه ای و استادانه فرابگیرید

طراحی لباس را به صورت حرفه ای و استادانه فرابگیرید

غالباً اندازه گیری لباس برای بسیاری از طراحان لباس چالش برانگیز و دردسر ساز است.

در روش مولاژ لباس طراح مستقیماً لباس را توسط پارچه یا کاغذ بر روی مانکن طراحی می کند. طراح در متد مولاژ لباس قادر خواهد بود لباسی که در ذهن می پرورد را بصورت سه بعدی بوسیله پارچه و سوزن روی مانکن فرم دهد تا به طرح دلخواه خود برسد. بسیاری از طراحان لباس مطرح دنیا امروزه از روش مولاژ لباس در طراحی لباس استفاده

می کنند

ادامه مطلب: طراحی لباس را به صورت حرفه ای و استادانه فرابگیرید

تاثیر تئوری رنگ ها روی لباس هایی که با هم پوشیده می شود

 
 
 

تاثیر تئوری رنگ ها روی لباس هایی که با هم پوشیده

 
 
 تاثیر تئوری رنگ ها روی لباس هایی که با هم پوشیده می شود

رنگ های مکمل در چرخه رنگ های متضاد یکدیگر یافت می شوند .دوره رنگ های مکمل می تواند زمانیکه توسط یک طراح مد توصیه می شود گمراه کننده باشد اما این لزوما به معنای آن نیست که پوشیدن آن ها با هم می تواند برای شما مکمل باشد!بلکه به این معنی است که آنها یکدیگر را کامل می کنند ، یکدیگر را جلوه می بخشند و روی یکدیگر تاکید می کنند.

How colour theory affects clothes that go together

مد و طراحی لباس با الهام از معماری ایرانی

پرده و لوازم پارچه ای: ایده گرفتن ها، استفاده از اصول، نشانه ها و حال هوای هنرهای مختلف در کنار هم راه و روشی شده تا شاید هنرمندان بتوانند آثار نو و تازه ای خلق کنند. زیبایی های هنر های دیگر را در حوزه تخصصی شان دخیل کرده و جلوه آن را دو چندان کنند. امروزه می توانیم در عرصه مد، فشن و طراحی پارچه و لباس هنرمندانی را ببینیم که الهام گرفتن از معماری ایرانی را اساس کار خود قرار داده اند. لوکالفا در مطلب اشاره ای می کند به تعدادی از طراحان لباس که در گذر تاریخ به معماری ایرانی توجه ویژه ای داشته اند.

ادامه مطلب: مد و طراحی لباس با الهام از معماری ایرانی