روز کاری سرگروه کارآفرینی

 

سرگروه کارآفرینی:غلامرضااناری

روز حضور:یکشنبه ها

ساعت:7:45تا 12:30   

ایمیل : این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

شیوه های کهنه آموزش در مدارس، دشمن خلاقیت و کارآفرینی

تجربه موفق سایر کشورها نشان می دهد که برای پرورش انسانهای کارآفرین باید مفاهیم مربوط به کارآفرینی به شکل پر رنگی در کتابهای درسی ایران گنجانده شود. مطالعات مربوط به گذشته کارآفرینان نشان می دهد که آنها از خانواده هایی که ارزش خاصی برای استقلال و اتکای به خود قائل هستند، بیرون می آیند. مدتهاست کشورهای پیشرفته به این نتیجه رسیده اند که برای این که نسل بزرگسال کارآفرینی پرورش دهند، باید آموزش کارآفرینی را از دوران کودکی و نوجوانی آغاز کنند.

 به این ترتیب کودکی که با پول و کسب و کاردرست و شرافتمندانه آشنا می شود. در آینده نیز انسانی خلاق و پولساز خواهد بود.  جامعه ما نیز به وجود چنین انسان هایی نیاز مبرمی دارد.

ادامه مطلب: شیوه های کهنه آموزش در مدارس، دشمن خلاقیت و کارآفرینی

تعاونی آموزشگاهی

تعاونی آموزشگاهی

تعریف تعاونی آموزشگاهی:

علاوه بر آموزه های معلم ها، جوانان اکثر مهارت ها، علایق و دانستنی های خود را از همسالان فرا گرفته و درواقع گروههای هم سال تأثیر زیادی در تطبیق جوانان با نظم اجتماعی، مفاهیم و ارزش های آن (از قبیل تعدهای متقابل، روح همکاری، همبستگی و احساس مسئولیت در قبال دیگران) خواهند داشت.

نمادسازی و تجمیع جوانان در فعالیت های گروهی از جمله راهکارهایی است که می توان به کمک آن، اقدام به انتقال الگوها و فرهنگ های مناسب توسط هم سالان به خودشان نمود.

یکی از این نمادها و تشکل ها، سازماندهی جوانان در قالب فعالیت های تعاونی در آموزشگاه ها و مدارس می باشد.

تعاونی های آموزشگاهی تعاونی هایی هستند که در مدارس با عضویت دانش آموزان تشکیل گردیده و عرصه ای برای تمرین مشارکت و فعالیت های جمعی خواهد بود.

ادامه مطلب: تعاونی آموزشگاهی

چرا باید کارآفرین بود؟

چرا باید کارآفرین بود؟

"کارآفریننان رئیس خوشان هستند .تصمیم گیری با آنها است طرف تجاری خود و کاری را که می خواهند انجام دهند بر می گزینند . آنها هستند که در مورد ساعات کار ، میزان پرداخت و زمان مرخصی تصمیم می گیرند"

چه چیز باعث می شود که فرد به تنهایی مبادرت به انجام کار کرده ، فعالیت اقتصادی خود را آغاز کند؟ احتمال دارد که چنین فردی یک بار با بیشتر کار خود را از دست داده باشد . گاهی فرد از شغل فعلی خود  مایوس شده ، هیچ دورنمای شغلی بهتری را در پیش رو ندارد . گاهی نیز شخص پی می برد که در خطر از دست دادن شغل خود است . ممکن است شرکتی در فکر کاهش نیروی کار خود باشد که می تواند به نوعی از فعالیت کاری پایان دهد یا پیشرفت شغلی یا دورنماهای مربوط به دستمزد را محدود سازد.

ادامه مطلب: چرا باید کارآفرین بود؟