نرم افزار طراحی ماشین‌های الکتریکی Altair FluxMotor

 Altair FluxMotor نام یک نرم افزار تخصصی و قدرتمند در زمینه طراحی ماشین‌های الکتریکی برای مهندسین رشته برق است. اگر از دانش‌آموختگان رشته الکتروتکنیک (برق صنعتی) باشید، احتمالا به خوبی با سرفصل‌ها و مباحث موجود در واحد سیم‌پیچی آشنایی دارید. نمونه رایجی از این الکتروموتورها که در زندگی روزمره ما هم کاربرد دارند، موتور کولر (آبی) است که نوع سیم‌بندی آن به دلیل کاربر در شبکه تک‌فاز تفاوت ویژه‌ای با نوع سیم‌بندی در الکتروموتورهای سه‌فاز دارد. مسائل مطرح شده در واحد سیم‌پیچی چه در هنرستان و چه در دانشکده، شامل طراحی و سیم‌بندی الکتروموتورهای مورد کاربرد در شبکه یک و یا سه فاز است که یک فرد متخصص در این زمینه می‌بایست مهارت خود را تا حد ممکن در این زمینه بهبود بخشد.
بر خلاف گذشته که تمام محاسبات مربوط به طراحی و سیم‌بندی الکتروموتورها بر روی کاغذ و جزوه انجام می‌شد، مشابه با دیگر رشته‌های تحصیلی باید این فرآیند را نیز به کمک نرم افزارهای رایانه‌ای به انجام رساند تا هم محاسبات آن از دقت بالاتری برخوردار باشد و هم اینکه با مصرف کمتر سیم بتوان به نتیجه مورد نظر رسید.

این نرم افزار امکانی را مهیا می‌کند تا مهندسین رشته برق بتوانند الکتروموتورهای مورد نیاز خود را پس از انجام محاسبات دقیق در یک محیط گرافیکی شبیه‌سازی کرده و پس از زیر بار قرار دادن آن، نتایج آزمایش را با گزارشاتی دقیق مشاهده نمایند.

ویژگی های نرم افزار Altair FluxMotor :

– امکان دست‌یابی به نهایت بهره‌وری در الکتروموتورهای طراحی شده پس از سیم‌پیچی

– فراهم‌سازی محیط گرافیکی کاربرپسند برای طراحی هرچه بهتر

– دارا بودن امکان مدیریت پروژه‌ها در نمایی زیبا و کاربرپسند

– امکان طراحی کردن مدل اولیه اولیه از الکتروموتور در عرض چند دقیقه

– امکان صرفه‌جویی در زمان و هزینه طراحی

– امکان طراحی سیم‌بندی الکتروموتورها بر اساس محاسبات دقیق مهندسی شده

– مناسب برای مهندسین رشته برق صنعتی

Electric Rotating Motor Design | FluxMotorhttps://img.directindustry.com/images_di/photo-g/5874-11599229.jpgElectric Rotating Motor Design | FluxMotor 

نرم افزار Eplan Electric p8

به جرأت می توان گفت Eplan electric ، قوی ترین ، جامعترین و پیشرفته ترین نرم افزار طراحی و مهندسی در حوزه برق – قدرت ، اتوماسیون صنعتی و ابزار دقیق می باشد. با استفاده از قابلیت های پیشرفته این نرم افزار امکان طراحی و مهندسی پروژه های برقی به صورت یکپارچه در سریعترین زمان ممکن فراهم می شود. تهیه مدارک و مستندات برقی از مرحله پیش طراحی تا مرحله ساخت و نیز امکان مدیریت پیشرفته اجزای پروژه ، قابلیتی است که Eplan برای طراحان و مهندسان رشته برق فراهم می نماید . این نرم افزار  امکانات منحصر به فردی جهت طراحی انواع تابلو های الکتریکی در اختیار مهندسان قرار می دهد.

محیط EPLAN 2024 نرم افزار EPLAN Pro Panel , EPLAN Electric P8 2024Concevoir des armoires de commande bt à l'aide d'eplan p8 electric What is EPLAN?EPLAN Pro Panel Full Version Download FileCR, 51% OFF

نرم افزارهای بسیاری برای کار در زمینه برق و نقشه کشی برقی وجود دارد، اما برنامه eplan p8 با داشتن ساختاری بسیار هوشمند و ساده و در عین کامل توانسته خود را به عنوان یکی از بهترین نرم افزارهای این زمینه با داشتن المان های بسیار زیاد و مختلف تبدیل نماید.

نرم افراز eplan p8 برای طراحی و ساخت انواع تابلو برق ها بسیار کاربرد دارد و بسیاری از کاربران از این ابزار برای ترسیم صفحات گرافیکی مختلف، ارتباط بین المان های موجود در یک نقشه برقی، ساخت شماتیک اصلی از نقشه مورد نظر و همچنین ایجاد خروجی های مختلف همانند تعداد و نوع المان های به کار رفته و همچنین، نمودارهای مختلف اشاره نمود.

برتری های اصلی ایپلن عبارتند از

– توانایی خودکار اتصال، تعمیر یا شکستن خطوط ترسیم شده
– نشانه گذاری قطعه و شماره گذاری سیم به طور لحظه ای
– ارائه لیست سیم ‌های نقطه به نقطه

– ایجاد خودکار گزارش‌ها و BOM ها
– مواردی که فراتر از ارائه خود نرم ‌افزار است، به عنوان مثال، با ارایه پورتال دیتا، که به صورت آنلاین اطلاعات ابزار بیش از ۵۰۰،۰۰۰ قطعه از تولید کنندگان برجسته مانند ABB، B & R، Mitsubishi Electric ، Omron، Phoenix Contact و Schneider Electric ارائه می ‌دهد.

مزایای دیگر ایپلن الکتریک

– طراحی های نامحدود، ساده، پیچیده یا مقیاس پذیر را با سهولت ذخیره کنید
– فن‌آوری گزینه‌ های اختیاری و یا option ها
– ترجمه زبان نقشه
– دسترسی چند کاربره فوری
– انتخاب و مدیریت هوشمند قطعات

– تبدیل به استانداردهای مهندسی برق از جمله IEC، GHOST و NFPA
– تبدیل خودکار به فایل‌های PDF، DWG، XML
– نمایش توپولوژی گذرگاهی BUS

EPLAN به کاربران مزایای زیادی در تمام مراحل پروژه می ‌دهد؛ از ایجاد چیدمان گرافیکی اولیه یا نمای کلی کارخانه گرفته تا ایجاد طرح ها و دیگر اطلاعات پروژه، به طور مستقل از گرافیک.
کاربران می ‌توانند به طور خودکار عملیاتی را که با الزامات آن ها منطبق است انتخاب کنند؛ این محصول بدون توجه به روش طراحی، ثبات مداوم در داده‌ های پروژه را فراهم می ‌کند.

مهندسی تغییر پذیر – مبتکرانه، قدرتمند و موثر

بازیافت و استانداردسازی، کلید صرفه ‌جویی در زمان در دراز مدت هستند. ماکرو های طراحی برای تولید آسان مدارهای جزئی استاندارد، روند مهندسی شما را تسریع می‌کند.

EPLAN Electric P8 به طور مداوم گامی فراتر می‌رود

مدارهای جزئی (ماکروها) می‌توانند شامل انواع گرافیکی، انواع مختلف صفحه نمایش و جداول ارزش از پیش تعیین ‌شده باشند.

در سطح بین ‌المللی استاندارد شده و به طور پیوسته محلی شده
EPLAN Electric P8 از استانداردهای جهانی مانند IEC، NFPA، استاندارد GOST روسیه و استاندارد GB چین با داده‌ها و پروژه‌های نمونه مناسب پشتیبانی می‌کند. تبدیل استاندارد اختیاری تضمین می‌کند که شما با افزایش جهانی شدن رقابتی باقی بمانید.

به لطف قابلیت یونی‌کد پیوسته، EPLAN Electric P8 طرح ها را در هر زبانی براساس پایگاه‌های ترجمه منحصر به فرد شما، از نمودار مدار های چینی تا لیست‌های قطعات روسی، فراهم می کند. همه چیز به صورت آنلاین یا به محض تکمیل کارخانه ترجمه می‌شود.

نرم افزار ایپلن

ارزش افزوده در یک نگاه

ترکیب کاربرد های استاندارد و افزونه های اختیاری در EPLAN Electric P8 به شما این امکان را می‌دهد که کل فرآیند برنامه‌ریزی خود را بهینه‌سازی کرده و کیفیت مستندسازی اتوماسیون خود را در بلند مدت افزایش دهید.
برنامه‌ریزی گرافیکی و دستگاه محور

تخصیص DT و شماره‌گذاری اتصال به صورت اتوماتیک و فردی
ایجاد خودکار ارجاعات متقابل بین:

نقاط تداخل، تماس‌ها، نمادها و اجزا، PLC
صفحه نمایش و چیدمان نصب تک خطی و چند خطی

 

نرم افزار PC-SIMU

این برنامه یکی از بهترین برنامه های شبیه ساز برای مدارات کنترلی مثل PLC ها و مدارات فرمان می باشد. این نرم افزار امکان اتصال و کار با برنامه CAD-SIMU نیز دارد.

Version2 - PC Simu versão 2.0 (Senha: 9966)Descargar PC_SIMU Última Versión V3.0 en 2022

Simulación con PC_SIMU y CADe_SIMU | profe Tolocka

https://s21.picofile.com/file/8442362292/PC_SIMU_V3.rar.html

معرفی نرم افزار CADe SIMU v4.0

یکی از برنامه های طراحی مدار فرمان ساده و نرم افزار طراحی تابلو برق cade_simu است که توسط آن میتوان مدارات فرمان و قدرت را طراحی کرد و از نحوه ی اجرا و درستی آن با خبر شد.

آموزش cade_simu بسیار ساده بوده و نرم افزار آن به صورت پرتابل بوده و نیازی به نصب ندارد و آخرین ورژن آن، v4 است که لینک دانلود آخرین آپدیت آن را را هم در پایین صفحه برایتان قرار داده ام.

برای آموزش cade_simu ابتدا وارد برنامه می شویم، با ورود به برنامه با صفحه مشابه تصویر زیر روبه رو می شوید که با زدن پسورد 4962 وارد محیط برنامه خواهید شد.

محیط برنامه بسیار ساده بوده و با نیم ساعت وقت گذاشتن با قسمت های مختلف آن آشنا میشوید که مهترین آنها عبارت اند از:

  1. محل رسم مدار
  2. محل انتخاب المان ها و تجهیزات مختلف مانند فیوز، بی تال، موتور
  3. دکمه های اجرا کردن و توقف
  4. دکمه های مربوط به نوشتن و طراحی کردن
  5. گزینه های عمومی نرم افزار مانند بازکردن،سیو کردن و…

برای طراحی بایستی تک تک تجهیزات را انتخاب کنیم و سپس وایرینگ یا سیم کشی نماییم مثلا ابتدا فیوز را از نوار تجهیزات انتخاب میکنیم و در صفحه طراحی قرار میدهیم باقی تجهیزات مانند کنتاکتور، بی متال را هم یک به یک انتخاب کرده و به طور مناسب قرار میدهیم.

پس از اتمام کار، سیم کشی مدار را انجام داده و با زدن گزینه  simulation از درستی مدار خود اطمینان حاصل میکنیم. در اینجا مدار راه اندازی دائم را طراحی کرده ایم.

طراحی مدار در نرم افزار کد سیمو

رسم مدارات شماتیک در cade_simu

یکی از امکانات جالب نرم افزار cade_simu امکان رسم مدارات فرمان و قدرت مختلف به صورت 2بعدی یا 3 بعدی می باشد.

شما با زدن گزینه2D  یا 3D می توانید از تصویر اصلی تجهیزات در مدار خود استفاده نمایید و سپس با سیم کشی بین اجزا مختلف و اجرای آن از درستی مدار خود مطلع شوید.

معایب و مزایای نرم افزار طراحی مدار فرمان cade_simu

این نرم افزار هم مانند هر برنامه ای دارای نقاط ضعف و نقاط قوتی می باشد، هر چند که برای کار ما در شروع بسیار مناسب است اما نا گفته نماند که دارای معایبی هم است که مهمترین آنها در جدول زیر ذکر شده است.

مزایا 

معایب cade-simu

بسیار کم حجم

ضعف در تجهیزات کتابخانه

قابلیت اجرا کردن

وایرینگ نا مناسب

مناسب برای پروژه های کوچک صنعتی

باگ در برخی قسمت های نرم افزار

قابلیت رسم مدار ۲ بعدی و ۳ بعدی

عدم پوشش استاندارهای مختلف

آموزش ساده

به طور خلاصه میتوان گفت که نرم افزار cade simu v4 یک نرم افزار جهت طراحی های ساده مدار می باشد و در کلاس درس برای رسم و تست مدار بسیار مناسب است و یکی از نقاط قوی آن uwser-friendly بودن آن است که سبب می شود در کمترین زمان کار با آن را یاد بگیرید.

لینک دانلود

https://drive.google.com/file/d/1DEVdYZBo_TPWMixT-no-LmQgFblBewuQ/view?usp=sharing

https://mega.nz/folder/V1ElSK7a#emsZo68Jxbn98xfWDfO8-A

 

 

معرفی نرم افزار کمک آموزشی و شبیه سازی PLC-Lab

PLC-Lab  نام یک ابزار جدید، قدرتمند و کاربردی برای متخصصین رشته برق و به طور دقیق‌تر، طراحی مدارهای PLC  است. با استفاده از این نرم افزار، کاربر می‌تواند مدارهای الکتریکی خود را با PLC طراحی و کارکرد آن‌ها را در محیط این ابزار شبیه‌سازی کند.

با استفاده از PLC-Lab می توانید یک آزمایشگاه PLC را بر روی کامپیوتر خود پیاده سازی کنید. می توانید از این نرم افزاربرای آموزش PLC استفاده کنید و یا به آنالیز و یافتن اشکلات منطقی در برنامه PLC بپردازید.

قابلیت های کلیدی نرم افزار PLC-Lab:
- ایجاد آزمایشگاه پی ال سی مجازی در کامپیوتر
- شبیه سازی پروژه های PLC با امکان بررسی سیگنال ها و خروجی ها
- دیجیتالی سازی یک مدل سخت افزاری موجود
- ابزاری مناسب برای آموزش PLC
- پیاده سازی دقیق پروژه PLC برای افراد حرفه ای
- به اشتراک گذاری پروژه های پی ال سی طراحی شده
- آزمایش دقیق برنامه PLC
- و ...

نرم افزار PLC-Lab در دو نوع دو بعدی و سه بعدی می باشد.

PLC Lab.cover2  300x182 - دانلود PLC-Lab Pro 2.3.2 - محیط شبیه‌سازی پی‌ال‌سی (PLC)https://www.yasdl.com/wp-content/uploads/2022/09/PLC-Lab.cover1_.jpgPLC-Lab on screen