نرم افزار PC-SIMU

این برنامه یکی از بهترین برنامه های شبیه ساز برای مدارات کنترلی مثل PLC ها و مدارات فرمان می باشد. این نرم افزار امکان اتصال و کار با برنامه CAD-SIMU نیز دارد.

Version2 - PC Simu versão 2.0 (Senha: 9966)Descargar PC_SIMU Última Versión V3.0 en 2022

Simulación con PC_SIMU y CADe_SIMU | profe Tolocka

https://s21.picofile.com/file/8442362292/PC_SIMU_V3.rar.html

معرفی نرم افزار CADe SIMU v4.0

یکی از برنامه های طراحی مدار فرمان ساده و نرم افزار طراحی تابلو برق cade_simu است که توسط آن میتوان مدارات فرمان و قدرت را طراحی کرد و از نحوه ی اجرا و درستی آن با خبر شد.

آموزش cade_simu بسیار ساده بوده و نرم افزار آن به صورت پرتابل بوده و نیازی به نصب ندارد و آخرین ورژن آن، v4 است که لینک دانلود آخرین آپدیت آن را را هم در پایین صفحه برایتان قرار داده ام.

برای آموزش cade_simu ابتدا وارد برنامه می شویم، با ورود به برنامه با صفحه مشابه تصویر زیر روبه رو می شوید که با زدن پسورد 4962 وارد محیط برنامه خواهید شد.

محیط برنامه بسیار ساده بوده و با نیم ساعت وقت گذاشتن با قسمت های مختلف آن آشنا میشوید که مهترین آنها عبارت اند از:

  1. محل رسم مدار
  2. محل انتخاب المان ها و تجهیزات مختلف مانند فیوز، بی تال، موتور
  3. دکمه های اجرا کردن و توقف
  4. دکمه های مربوط به نوشتن و طراحی کردن
  5. گزینه های عمومی نرم افزار مانند بازکردن،سیو کردن و…

برای طراحی بایستی تک تک تجهیزات را انتخاب کنیم و سپس وایرینگ یا سیم کشی نماییم مثلا ابتدا فیوز را از نوار تجهیزات انتخاب میکنیم و در صفحه طراحی قرار میدهیم باقی تجهیزات مانند کنتاکتور، بی متال را هم یک به یک انتخاب کرده و به طور مناسب قرار میدهیم.

پس از اتمام کار، سیم کشی مدار را انجام داده و با زدن گزینه  simulation از درستی مدار خود اطمینان حاصل میکنیم. در اینجا مدار راه اندازی دائم را طراحی کرده ایم.

طراحی مدار در نرم افزار کد سیمو

رسم مدارات شماتیک در cade_simu

یکی از امکانات جالب نرم افزار cade_simu امکان رسم مدارات فرمان و قدرت مختلف به صورت 2بعدی یا 3 بعدی می باشد.

شما با زدن گزینه2D  یا 3D می توانید از تصویر اصلی تجهیزات در مدار خود استفاده نمایید و سپس با سیم کشی بین اجزا مختلف و اجرای آن از درستی مدار خود مطلع شوید.

معایب و مزایای نرم افزار طراحی مدار فرمان cade_simu

این نرم افزار هم مانند هر برنامه ای دارای نقاط ضعف و نقاط قوتی می باشد، هر چند که برای کار ما در شروع بسیار مناسب است اما نا گفته نماند که دارای معایبی هم است که مهمترین آنها در جدول زیر ذکر شده است.

مزایا 

معایب cade-simu

بسیار کم حجم

ضعف در تجهیزات کتابخانه

قابلیت اجرا کردن

وایرینگ نا مناسب

مناسب برای پروژه های کوچک صنعتی

باگ در برخی قسمت های نرم افزار

قابلیت رسم مدار ۲ بعدی و ۳ بعدی

عدم پوشش استاندارهای مختلف

آموزش ساده

به طور خلاصه میتوان گفت که نرم افزار cade simu v4 یک نرم افزار جهت طراحی های ساده مدار می باشد و در کلاس درس برای رسم و تست مدار بسیار مناسب است و یکی از نقاط قوی آن uwser-friendly بودن آن است که سبب می شود در کمترین زمان کار با آن را یاد بگیرید.

لینک دانلود

https://drive.google.com/file/d/1DEVdYZBo_TPWMixT-no-LmQgFblBewuQ/view?usp=sharing

https://mega.nz/folder/V1ElSK7a#emsZo68Jxbn98xfWDfO8-A

 

 

معرفی نرم افزار کمک آموزشی و شبیه سازی PLC-Lab

PLC-Lab  نام یک ابزار جدید، قدرتمند و کاربردی برای متخصصین رشته برق و به طور دقیق‌تر، طراحی مدارهای PLC  است. با استفاده از این نرم افزار، کاربر می‌تواند مدارهای الکتریکی خود را با PLC طراحی و کارکرد آن‌ها را در محیط این ابزار شبیه‌سازی کند.

با استفاده از PLC-Lab می توانید یک آزمایشگاه PLC را بر روی کامپیوتر خود پیاده سازی کنید. می توانید از این نرم افزاربرای آموزش PLC استفاده کنید و یا به آنالیز و یافتن اشکلات منطقی در برنامه PLC بپردازید.

قابلیت های کلیدی نرم افزار PLC-Lab:
- ایجاد آزمایشگاه پی ال سی مجازی در کامپیوتر
- شبیه سازی پروژه های PLC با امکان بررسی سیگنال ها و خروجی ها
- دیجیتالی سازی یک مدل سخت افزاری موجود
- ابزاری مناسب برای آموزش PLC
- پیاده سازی دقیق پروژه PLC برای افراد حرفه ای
- به اشتراک گذاری پروژه های پی ال سی طراحی شده
- آزمایش دقیق برنامه PLC
- و ...

نرم افزار PLC-Lab در دو نوع دو بعدی و سه بعدی می باشد.

PLC Lab.cover2  300x182 - دانلود PLC-Lab Pro 2.3.2 - محیط شبیه‌سازی پی‌ال‌سی (PLC)https://www.yasdl.com/wp-content/uploads/2022/09/PLC-Lab.cover1_.jpgPLC-Lab on screen

معرفی نرم افزار Automation Studio P6 SR9

نرم افزار Automation Studio :

Automation Studio نرم افزاری است برای طراحی مدارهای فرمان و تابلو برق و کاربرد عمده‌ی آن در بخش اتوماسیون و تکنولوژی کنترل می‌باشد. این نرم افزار امکان طراحی مدار شماتیک، شبیه سازی مدار و مستند سازی فرآیند را به کاربر می‌دهد. همچنین نرم افزار Automation Studio توانایی طراحی و شبیه سازی صنعتی با امکاناتی منحصربفرد در زمینه‌های برق صنعتی، الکترونیک صنعتی، هیدرولیک و پنوماتیک (ابزار دقیق)، برنامه نویسی LADDER در PLC‌ها و طراحی مدار‌های دیجیتالی را دارا می‌باشد؛ و به صورت کاملا پویا و زنده می‌توان کارکرد مدارهای فرمان و موتور‌ها رو تماشا کرد.

 

کار بردهای نرم افزار Automation Studio:

زمینه هایی که Automation Studio در آن کاربرد‌های فراوانی دارد عبارتند از:

سیستم‌های هیدرولیک صنعتی
سیستم‌های پنوماتیک صنعتی
سیستم‌های هیدرولیک
سیستم‌های کنترل الکتریکی
کنترل با PLC
مدارهای فرمان و قدرت
سیستم‌های کنترل خودکار

برای اتصال نرم افزار Automation Studio به محیط خارج کاربر می‌تواند دو گزینه را انتخاب کند. استفاده از کیت‌های I/O یا استفاده از ماژول‌های OPC Client.

 

در واقع OPC Client نرم افزار Automation Studio را تبدیل به یک Soft-PLC می‌کند.

 

http://www.nonlinear.ir/wp-content/uploads/2014/11/Insert-picture-and-text.jpghttps://tecrover.com/wp-content/uploads/2021/04/Automation-Studio-A-Holistic-Approach.png https://tecrover.com/wp-content/uploads/2021/04/software-plc-2.jpg https://tecrover.com/wp-content/uploads/2021/04/software-grafcet-sfc-1.jpg https://tecrover.com/wp-content/uploads/2021/04/software-digital-electronics-3.jpg https://tecrover.com/wp-content/uploads/2021/04/software-electrical-simulation.jpg https://tecrover.com/wp-content/uploads/2021/04/link-with-unity-3D.jpg https://tecrover.com/wp-content/uploads/2021/04/realistic-measuring-instruments.jpg https://tecrover.com/wp-content/uploads/2021/04/embedded-views.jpg https://tecrover.com/wp-content/uploads/2021/04/Illustrated-Custom-Libraries.png

فناوری فوتوولتائیک

فناوری فوتوولتائیک به چه صورت کار می‌کند؟

برخورد فوتون‌ها و ماده نیمه‌هادی یونیزه روی صفحات خورشیدی، باعث می‌شود الکترون‌های خارجی، با شکست پیوندهای اتمی، آزاد شوند. به دلیل ساختار مواد نیمه‌هادی، الکترون‌ها مجبور به ایجاد موجی از جریان الکتریکی در یک جهت می‌شوند.

OKPV cell

هزینه‌‌ی سیستم‌های فتوولتائیک‌ خورشیدی

افت‌ شدید قیمت‌ها باعث شده است که خورشید بیشتر از همیشه مقرون به صرفه باشد. قیمت متوسط سیستم فتوولتائیک‌ تکمیل شده طی دهه‌ی گذشته، مطابق نمودار به میزان 59 درصد کاهش یافته است.

PV cell priceSolar Panel Diagrams - How Does Solar Power Work? Solar Power Monitoring System “SunMieru” | SpringerLink