اطلاعیه 2

هنرآموزان گرامی 

-با توجه به تعطیلی مدارس و تدریس به صورت مجازی و نیز نزدیک شدن به ایام هفته مشاغل و گرامیداشت این هفته به صورت مجازی، لطفا 

1) فایل های آموزشی و ارزشیابی خود را به همراه نام درس، مبحث تدریس شده، نام هنرستان و نام و نام خانوادگی خود به آدرس زیر ارسال نمایید تا در اختیار همکاران قرار گیرد.

2) برترین فایل های تهیه شده توسط هنرجویان خود در رابطه با هفته مشاغل را به همراه نام هنرستان، نام دبیر مربوطه و نام هنرجو به آدرس زیر ارسال نمایید.

 

آدرس تلگرامی و ایتا : Aalitaraz@

 

اطلاعیه 1

هنرآموزان و هنرجویان محترم 

- فیلم های مدرسه تلویزیونی سیما (شبکه 4) 

- فیلم های آموزشی حسابداری

- کتاب های الکترونیکی تولید شده توسط کارگروه های کشوری

را از قسمت دسته بندی محتوا/مطالب آموزشی ملاحظه نمایید.

همچنین

- گاهنامه محاسب تهیه شده توسط کارگروه های کشوری را از قسمت دسته بندی محتوا/کتاب و مقاله مشاهده نمایید.

و نیز

اخبار مربوط به 

- نرخ مالیات بر درآمد کارکنان

- معافیت مالیات حقوق سال 1399

- بخشنامه دستمزد سال 1399 

را در همین صفحه (صفحه گروه حسابداری) دنبال نمایید.

 

 

 

 

تبریک سال 1399

با درود و عرض ادب خدمت همکاران گرامی

 فرا رسیدن سال جدید را به همکاران و خانواده محترم آن ها تبریک عرض نموده و آرزوی سلامتی برای تمام هم وطنان عزیزمان داریم.

سال 1399 را در شرایطی آغاز نمودیم که یک مهمان ناخوانده تمام کشور را از حالت عادی خارج نمود اما این مهمان ناخوشایند، رهاوردهای بسیار خوبی به همراه خود داشت.

خدا را شکرگزاریم که به لطف این ویروس منحوس، خود را به ذات اقدسش نزدیک تر می بینیم و هر روز و هر شب بانگ "اللهم عجل لولیک الفرج" با عزمی راسخ از سرتاسر جهان بر می خیزد و دل ها را به هم نزدیک تر می کند.

ضمن درخواست تعجیل در فرج صاحب الزمان از خداوند می خواهیم که هر چه زودتر ویروس کرونا از کره زمین محو شود.

برای مدافعان سلامت و مردمان جهان نیز آرزوی سلامتی داریم.

 

نرخ مالیات بر درآمد کارکنان

نرخ مالیات بر کل درآمد کارکنان دولتی و غیردولتی اعم از حقوق و مزایای فوق‌العاده (به استثنای تبصره‌های (۱) و (۲) ماده (۸۶) قانون مالیات‌های مستقیم و با رعایت ماده (۵) قانون اصلاح پاره‌ای از مقررات مربوط به اعضای هیأت علمی مصوب ۱۶/۱۲/۱۳۶۸ با اصلاحات و الحاقات بعدی) و کارانه مازاد بر مبلغ مذکور تا یک و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه ده‌درصد (۱۰%) و نسبت به مازاد یک و نیم برابر تا دو و نیم برابر آن مشمول مالیات سالانه پانزده‌درصد (۱۵%) و نسبت به مازاد دو و نیم برابر تا چهار برابر آن مشمول مالیات سالانه بيست‌درصد (۲۰%) و نسبت به مازاد چهار برابر مشمول مالیات بيست و پنج‌درصد (۲۵%) می‌باشد.

 

جدول معافیت حقوق سال ۹۹

مالیات حقوق سال 99

معافیت مالیات حقوق سال 1399

 

معافیت مالیات حقوق ۹۹

هر ساله در قانون بودجه سنواتی مبلغی را به عنوان معافیت حقوق در نظر می گیرند یعنی تا یک مبلغ مشخص نرخ مالیات صفر است و بعد از آن نرخ مالیاتی متغیر می شود. برای محاسبه مالیات حقوق باید به منبع قانونی آن یعنی ماده ۸۴ قانون مالیات های مستقیم مراجعه کنیم:

ماده ۸۴- میزان معافیت مالیات بر درآمد سالانه مشمول مالیات حقوق از یک یا چند منبع، هرساله در قانون بودجه سنواتی مشخص می‌شود.

خوب با توجه به این نکته به سراغ قانون بودجه سال ۹۹ رجوع می کنیم:

تبصره ۱۲ بند ۲ قانون بودجه ۹۹: سقف معافیت مالیاتی موضوع ماده (۸۴) قانون مالیات‌های مستقیم در سال ۱۳۹۹ سالانه مبلغ سیصد و شصت میلیون (۳۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰) ریال تعیین می‌شود.