ارسال طراحی سوال ، طرح درس و مقاله

همکاران گرامی خواهشمند است

، طرح درس ها ، مقالات و نمونه سوالات امتحانی

خود را هر چه سریعتر به گروه ارسال نمایید.

آدرس ایمیل :

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نمونه طرح درس

نمونه طرح درس

 

بسمه تعالی

نام کتاب:طراح امور گرافیکی با رایانه    موضوع تدریس:توانایی کار با ابزارهای انتخاب   هدف درس:شناخت و کار با ابزار انتخاب

 

پایه تحصیلی :سوم متوسطه       رشته:کامپیوتر         تعداد دانش آموز  : 15 نفر        نام مدرسه : فن آوران

 

نام دبیر :نویده عزیزی             تاریخ :28/7/92              مدت جلسه : 100 دقیقه                  طرح درس :روزانه

 

هدف کلی :آشنایی و شیوه استفاده از ابزار انتخاب در نرم افزار فتوشاپ

 

دانش آموز در پایان این درس باید بتواند :

حیطه شناختی

(دانشی)

هدفهای رفتاری

1- انواع گروههای ابزار انتخاب را نام ببرد ؟( دانش)

2- ابزارهای هر گروه ابزار انتخاب را نام ببرد ؟(دانش)

3- تفاوت بین ابزارهای انتخاب را شرح دهد ؟ ( درک و فهم)

4- بتواند بخشهای مختلف تصویر را با کمک ابزارهای انتخاب جدا کند .( کاربرد )

5- ابزار مناسب جهت انتخاب بخشهای گوناگون تصویر را تشخیص دهد .(تجزیه و تحلیل )

6- برای جداسازی بخشی از تصویر بتواند ابزارهای انتخاب مناسب رابا هم استفاده کند .(ترکیب)

7- مناسب ترین ابزار انتخاب را جهت هر جداسازی انتخاب و استفاده کند .( ارزشیابی)

 

1- با کمک مربی بتواند از ابزار انتخاب استفاده کند .(تقلید)

2- بدون نیاز به کمک قادر باشداز ابزار انتخاب استفاده کند .( اجرای مستقل )

3- ابزارهای مناسب را برای جداسازی بخشهای متفاوت به کار ببرد.( دقت در عمل )

4- خطاهای زمان استفاده از ابزار هنگام جداسازی را برطرف کند .( هماهنگی)

5- بتواند هر بخش متفاوتی را که دبیر درخواست کرد از تصویر جدا کند .( عادی شدن )

 

حیطه روانی حرکتی

(رفتاری )

1- تشخیص دهد برای بخش مورد نظر دبیر چه ابزاری را باید استفاده کند.( دریافت)

2- برای انتخاب بخشهای مختلف تصویر ترتیب استفاده از ابزارانتخاب را مطرح کند.(پاسخ دادن)

3- برای انتخاب بخشی از تصویر روشهای متفاوتی را پیشنهاد کند.( ارزش گذاری)

4- برای انتخاب بخشهای مختلف تصویر بتواند راه حل پیشنهاد کند .(درونی شدن )

5- قادر به انجام آزمونهای عملی پایان فصل باشد.( سازماندهی)

حیطه عاطفی

 (نگرشی)

کتاب ، وایت برد، ماژیک ، رایانه ، دیتا ، نرم افزار فتوشاپ  

 

وسایل آموزشی   

 

توضیح و اجرای کامپیوتری ، پرسش و پاسخ ، کار گروهی

روش تدریس

نه گروه 2 نفره

گروه های کلاسی

 

 

فعالیتهای یاددهی و یادگیری

 

مدت (دقیقه )

فعالیت هنرجو

فعالیت هنرآموز

مرحله

 

 

 

 

10

1-سلام و احوالپرسی

 

2- پاسخ به دبیر در موقع حضور و غیاب

 

3- ارائه تکالیف به دبیر

 

4-پاسخ به ارزشیابی تشخیصی

 

5-  نشستن در کنار اعضاء گروه و یاداشت برداری

1-سلام واحوالپرسی

 

2- حضور و غیاب

 

3- بررسی تکالیف جلسه گذشته (مباحث توانایی مدیریت فایل ها و توانایی تشخیص و ترسیم نقطه)

 

4- ارزشیابی تشخیصی (روشهای مختلف بازکردن فایل ها،فرمت های مختلف فایل ، ذخیره سازی فایل ،تعریف نقطه، موقعیتهای نقطه در کادر، کیفیت بصری نقاط ، مفاهیم سبکی سنگینی و تمرکز یک نقطه در کادر)

 

5- نوشتن عنوان درس روی تابلو – گروهبندی دانش آموزان

 

فعالیتهای آغازین

 

 

 

 

 

 

60

 

 

 

1- یاداشت برداری از نکات مهم واضافه بر مطالب کتاب

 

2- اظهار نظر و شرکت در مباحث کلاس

 

3- پیشنهاد راه حل برای انجام مثال ها

 

4- پاسخ به سوالات مطرح شده توسط دبیر در هنگام ارائه درس

 

5- بیان سوالات و رفع ابهامات مربوط به درس در پایان تدریس

 

 

1- معرفی ابزار انتخاب

2- معرفی گروههای مختلف ابزار انتخاب

Text Box: Delete . ctrl+D3- معرفی ابزار های گروه هندسی (مستطیل، دایره، سطر و ستون )

4- بیان کاربرد کلیدهای کمکی هنگام استفاده

5- انجام یک مثال با کمک ابزار این گروه

6- معرفی ابزارهای منوی اختیارات مربوط به این گروه

7- انجام یک مثال با کمک ابزار و ابزارهای منوی اختیارات آن

8- بیان چگونگی جابجایی و کپی برداری از بخش انتخابی

9- انجام یک مثال در رابطه با جابجایی و کپی برداری از بخش انتخابی

10- معرفی ابزارهای گروه کمند ،بیان کاربردوتفاوت آنها

11- معرفی ابزارهای منوی اختیارات مربوط به گروه کمند

12-  انجام یک مثال با کمک ابزارهای این گروه و منوی اختیارات آن

13- معرفی ابزارهای گروه انتخاب سریع و ابزارهای منوی اختیارات آن

14- انجام یک مثال باکمک این گروه از ابزارهای انتخاب

15- مرور اجمالی و جمع بندی مطالب ارائه شده

16- انجام چند نمونه مثال از ترکیب ابزارهای مختلف انتخاب با همدر جداسازی بخشهای گوناگون تصویر

 

فعالیتهای یاددهی – یادگیری

 

 

 

20

 

1- پاسخ به سوالات دبیر

2- شرکت در کار گروهی برای انجام تکلیف کلاسی جداسازی بخشهای مختلف تصویر توسط ابزارهای انتخاب

 

 

1- پرسش در رابطه با گروههای مختلف ابزار انتخاب و اعضای آنها

2- پرسش درباره تفاوت انواع ابزارهای انتخاب

3- پرسش درباره ابزارهای منوی اختیارات هر گروه ابزار انتخاب

4- درخواست جداسازی بخشهای مختلف توسط ابزارهای گوناگون انتخاب

ارزشیابی پایاتی

 

 

 

 

 

10

 

 

 

 

 

 

 

1- انجام آزمونهای تئوری کتاب

2- انجام تمرینات عملی پایان فصل

3- پاسخ گویی به سوالات چهارگزینه ای پایان فصل

4- تعیین چند بخش (اعم از بخشهایی با اشکال هندسی ، بدون شکل هندسی خاص ، با تفکیک رنگ و ترکیب های مختلف این سه دسته)به عنوان تکلیف برای جلسه آینده

فعالیتهای خارج

 از کلاس