نرم افزار طراحی ماشین‌های الکتریکی Altair FluxMotor

 Altair FluxMotor نام یک نرم افزار تخصصی و قدرتمند در زمینه طراحی ماشین‌های الکتریکی برای مهندسین رشته برق است. اگر از دانش‌آموختگان رشته الکتروتکنیک (برق صنعتی) باشید، احتمالا به خوبی با سرفصل‌ها و مباحث موجود در واحد سیم‌پیچی آشنایی دارید. نمونه رایجی از این الکتروموتورها که در زندگی روزمره ما هم کاربرد دارند، موتور کولر (آبی) است که نوع سیم‌بندی آن به دلیل کاربر در شبکه تک‌فاز تفاوت ویژه‌ای با نوع سیم‌بندی در الکتروموتورهای سه‌فاز دارد. مسائل مطرح شده در واحد سیم‌پیچی چه در هنرستان و چه در دانشکده، شامل طراحی و سیم‌بندی الکتروموتورهای مورد کاربرد در شبکه یک و یا سه فاز است که یک فرد متخصص در این زمینه می‌بایست مهارت خود را تا حد ممکن در این زمینه بهبود بخشد.
بر خلاف گذشته که تمام محاسبات مربوط به طراحی و سیم‌بندی الکتروموتورها بر روی کاغذ و جزوه انجام می‌شد، مشابه با دیگر رشته‌های تحصیلی باید این فرآیند را نیز به کمک نرم افزارهای رایانه‌ای به انجام رساند تا هم محاسبات آن از دقت بالاتری برخوردار باشد و هم اینکه با مصرف کمتر سیم بتوان به نتیجه مورد نظر رسید.

این نرم افزار امکانی را مهیا می‌کند تا مهندسین رشته برق بتوانند الکتروموتورهای مورد نیاز خود را پس از انجام محاسبات دقیق در یک محیط گرافیکی شبیه‌سازی کرده و پس از زیر بار قرار دادن آن، نتایج آزمایش را با گزارشاتی دقیق مشاهده نمایند.

ویژگی های نرم افزار Altair FluxMotor :

– امکان دست‌یابی به نهایت بهره‌وری در الکتروموتورهای طراحی شده پس از سیم‌پیچی

– فراهم‌سازی محیط گرافیکی کاربرپسند برای طراحی هرچه بهتر

– دارا بودن امکان مدیریت پروژه‌ها در نمایی زیبا و کاربرپسند

– امکان طراحی کردن مدل اولیه اولیه از الکتروموتور در عرض چند دقیقه

– امکان صرفه‌جویی در زمان و هزینه طراحی

– امکان طراحی سیم‌بندی الکتروموتورها بر اساس محاسبات دقیق مهندسی شده

– مناسب برای مهندسین رشته برق صنعتی

Electric Rotating Motor Design | FluxMotorhttps://img.directindustry.com/images_di/photo-g/5874-11599229.jpgElectric Rotating Motor Design | FluxMotor