کنگره تاریخ معماری و شهرسازی قم

با احترام به استحضار میرساند به گزارش روابط عمومی شورای مرکزی به نقل از  پایگاه خبری وزارت راه و شهرسازی، چهارمین کنگره استانی تاریخ معماری و شهرسازی ایران در استان قم با محوریت دریافت مقاله تا اول دی‌ماه سال جاری در ۳۰ دی ماه در شهر قم برگزار می‌شود.

محورهای چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی قم شاملِ حوزه‌های فرهنگی-طبیعی، شهرها و روستاهای تاریخی، منظر فرهنگی و منظر شهری تاریخی، سازه در تاریخ معماری و شهرسازی، باستان‌شناسی، میراث معماری و شهرسازی مدرن، میراث آب و کشاورزی، میراث‌فرهنگی ناملموس و راه‌های فرهنگی و عناصر وابسته است.

چهارمین کنگره تاریخ معماری و شهرسازی استان قم ۳۰ دی ماه در شهر قم و در خانه تاریخی زند به نشانی، قم، خیابان انقلاب اسلامی، کوچه ۱۷ برگزار می‌شود. علاقمندان می‌توانند مقاله‌های خود را با محورهای تعیین شده تا تاریخ اول دی‌ماه به دبیرخانه کنگره ارسال کنند.
پیش‌تر، محمدحسن طالبیان معاون میراث‌فرهنگی سازمان میراث‌فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفته بود که سال جاری (۹۵) کنگره تاریخ معماری و شهرسازی پس از یک دهه تاخیر، ابتدا در سراسر استان‌ها و پس از آن به صورت کشوری برگزار خواهد شد. به گفته این مقام مسئول، خروجی این کنگره‌ها تهیه کتاب آثار تاریخی، طبیعی و فرهنگی در راستای شناخت بهتر استان‌ها در سطح ملی و بین‌المللی است. /